Bebeğin Gazı Nasıl Çıkarılır? Bebek Gazı Çıkarma

Bebek gazı nasıl çıkarılır? Bebek gazı çıkarılırken nelere dikkat edilmelidir? Bebek gazının çıkarılması nasıl yapılmalıdır?

Bebeklerde yaşanan gaz sorunu oldukça yaygındır. Yeni doğan bebek vücut sistemi henüz gelişmediği için sorun yaşar. Mide ve bağırsak sistemi zayıf olduğundan gaz problemi çeker. Bebeğin gazı nasıl çıkarılır? Bebeğin gazı varsa ne yapmalı? Bebek gazı çıkarma.

Bebek gazı nasıl çıkarılır?

Öncelikle bebek anne sütünü emdikten sonra birazcık yukarı kaldırılıp göğüse yaslanmalıdır. Bebeğin midesi kucağına alan anne ya da babanın omuzuna denk gelmelidir. Bu sayede gazın çıkarılması kolaylaşacaktır. Bir elinizle bebeğin belinden destek olurken aşağıdaki el ile poposunun alt kısmına hafifçe vurulabilir. Bebek emzirildikten sonra bu işlem geciktirilmeden uygulanmalıdır. Bebek bu sayede rahatlayacaktır. Bebeğin gazı nasıl alınır sorusunu yanıtlamış olduk. Ayrıca yazı içerisine ekleyeceğimiz bir resimle bu anlatılanı resimli olarak ta göstereceğiz.

Gazı çıkarırken bebeği yasladığınız omuz kısmına temiz bir şeyler koyun ve bebeği her türlü tozdan koruyun. Gaz çıkartılırken kusma şeklinde fazla sütte çıkabilir. Bu durumda panik yapmayın bu doğal bir durumdur. Zaten oluşan gazın nedeni bu fazla süttür. Bebek doyduğunu bilmediğinden ölçüyü kaçırabilir. Sakince bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.

Advertisement

No comments.

Leave a Reply