Güzel Kadın Vücudu Nasıl Olmalı? İdeal Kadın!

Kadın vücudu nasıl olmalı? Güzel bir kadının sahip olması gereken vücut ölçüleri nelerdir? İdeal kadın vücut ölçüleri var mıdır?

Nasıl güzel kadın olunur elbette bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişebilir fakat yapılan bilimsel araştırmalar ideal kadın hakkında bazı fikirler verebiliyor. Avrupa’da yapılan ve sadece erkeklerin katıldığı bir araştırma kapsamında araştırmaya katılan erkeklere 6 adet ideal kadın resmi gösterildi, ve araştırma sonucunda ortaya çıkan tablo oldukça ilgi çekiciydi. Erkeklerin uzun bacaklı kadınlardan hoşlandıkları ortaya çıktı. Ayrıca saçları uzun olan kadınlar  kısa olanlara göre daha çok beğenildi. Aynı araştırma kapsamında erkek ideal vücudu nasıl olmalıdır sorusunda kadınların da uzun bacaklı erkekleri beğendikleri ortaya çıktı. Aynı araştırmanın ortaya çıkarttığı bir başka ilginç sonuç erkeklerin daha az makyaj yapan doğal güzellikleri ile ön planda olan kadınları beğenmeleriydi.

Ten renkleri konusunda ters beğenme görülmüştür. Açık tenli erkekler esmer kadınları beğendi. Fakat esmer tenli erkekler kendilerine göre açık renkli kadınları seçtiler. Erkekler için kadınlarda kalça ölçüleri de önem verilen fiziki bölgeler olarak dikkat çekti.

Mükemmel kadın vücudu nasıl olmalı? İdeal kadın vücudu nasıl olur? Güzel kadın vücudu nası olur?

Advertisement

No comments.

Leave a Reply