Hasta Bebeğe Aşı Yapılır Mı?

Hasta bebeğe aşı yapılır mı? Hasta bebek aşı olur mu? Bebeğim hasta aşı yaptırmalı mıyım? Bebeği hasta olan aşı yaptırabilir mi?

Bebek hastayken aşı yapılır mı? Hasta olan bebekler için aşı yapmak pek tercih edilen bir durum değildir. Bu durumu tehlikeli bulan pek çok aile çocuğunu böyle bir riske sokmaktan çekinir. Bunun temel nedenlerinden biri bebeğin ateşinin yükselmesinden duyulan korkudur. Ateşli rahatsızlık yaşayan bebek aşının etkisiyle ateş yükselmesi yaşayabilir. Bu durum havale ile sonuçlanabilir. Hasta bebeğe aşı olur mu?

Hasta bebeğe aşı yapılır mı?

Bebek ve çocuklarda aşının doğru zamanda yapılması önemlidir. Fakat ateşli bir hastalık ya da her hangi bir rahatsızlık geçiriliyorsa doktorun tavsiye ettiği sürenin geçmesi beklenebilir. Bazı durumlar kimi doktorlar aşı yapılmasında tehlike görmeyebilir. Fakat bebeğin ailesi olarak siz de çocuğunuzun hastalığı sürüyorsa çok önemli bir hastalık olmasa dahi aşı yaptırmaktan sakının. Onun yerine hastalığın geçmesini bekleyin , duruma göre bir kaç gün bazen 5 gün bazen 1 hafta sonra aşının yapılması daha uygun olabilir. En küçük bir risk dahi olsa bebeğin sağlığı riske atılamaz. Bebek hasta ise aşı yapılır mı? Bebekler hastayken aşı yapılır mı?

Bebek hastalıkla boğuşurken bir de aşının yükünün altına sokulmamalıdır. Hastalık geçer aşı yapılır. Bu yazımızda bebek hasta iken aşı yapılır mı sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Advertisement

No comments.

Leave a Reply