Nasıl Vücut Yapılır? Vücut Geliştirme!

Vücut nasıl geliştirilir? Vücut geliştirme nasıl olmalı? Vücut geliştirme nasıl yapılır?Vücut geliştirmek için daha kaslı bir vücuda sahip olmak için insanlar çok çaba harcıyorlar. Pek çok insan vücut geliştirme salonlarına kayıt yaptırıyor. Spor merkezlerine gidiyor. Fakat kayıt yaptırmasına rağmen kısa sürede pes eden insanların sayısı da az değil. Bir süre sonra motivasyon kaybı yaşanabiliyor ve spor salonu bırakılabiliyor. Spor salonlarında daha sistemli çalışmalar yaptırılıyor. Vücudun istenilen bölgesine yoğunlaşılıyor. Belirli bir program dahilinde antrenmanlar yapılıyor.

Spor salonuna gitmeden vücut geliştirmek isteyenler de kendi imkanlarıyla evde ya da uygun spor alanlarında çalışmalar yapabiliyor. Yaz ayları yaklaşıyor. Kadınlar daha fit bir vücut için ve fazla kilolardan kurtulmak için oldukça efor sarf ediyor. Erkekler için de benzer şeyler söz konusu. Bunun yanında özellikle baklava diye tabir edilen karın kasları ve göğüs kasları erkekler için önemli bölgelerin başında geliyor. Peki karın kasları için ne yapılır? Göğüs kasları nasıl geliştirilir. Bunun daha basit evde de uygulanabilecek yolları var mıdır? Vücut geliştirme hareketleri nelerdir? Vücut geliştirme teknikleri nelerdir? Karın kasları nasıl yapılır? Karın kasları nasıl çıkar? Karın kasları nasıl çalıştırılır? Aşağıdaki spor hareketleri bu soruların cevabını veriyor. Hemde oldukça basit ve evde uygulanabilir bir yöntem ile. Şınavın faydaları nelerdir? Mekiğin yararları nelerdir?

Vücut nasıl geliştirilir?

İki temel hareketten bahsedeceğiz. Bunlardan ilki şınav hareketi. Şınav kas gelişimi için oldukça etkilidir. 4 seri haline yapılan şınav kas gelişimde başarılı sonuçlar almanızı sağlayabilir. Önce 30 şınav çekin. Bir kaç dakika dinlenin ardından 25 şınav çekin. Yine kısa bir dinlenmeden sonra 20 şınav çekin bir kaç dakika dinlenip 15 şınav çekin. Böylece 4 seri halinde toplamda 90 şınav çekmiş oldunuz. Aynı işlemi Akşamda 4 seri halinde uygulayın. Sabah ve akşam 4’er seri halinde toplamda 180 şınav çekmiş olacaksınız. Şınav hareketi ile hem göğüs kaslarınızı hem de sırt ve karın kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Ama özellikle göğüs kasları daha çok gelişir. Bütün vücudunuzda etkilerini görebilirsiniz. Daha iyi hissedecek olmanız ise cabası.Göğüs kasları nasıl çıkar? Göğüs kasları nasıl geliştirilir? Göğüs kasları nasıl olur? Göğüs kasları nasıl şekillenir? İşte bu soruların cevabı mekik hareketinin kendisinde yatıyor.

Diğer temel hareket olan mekik hareketine geçelim. Yine 4 seri halinde yapılacak bir hareket. Önce 30 mekik çekin. Ardından kısa bir dinlenmeden sonra 25 mekik çekin. Bir kaç dakika dinlenip 20 mekik çekin. Kısa dinlenme ve son olarak 15 mekik hareketi yapın. Böylece toplamda 90 mekik hareketi yapmış olacaksınız. Aynı işlemi hem sabah hem akşam 4’er seri yaptığınızda toplamda 180 mekik çekmiş olacaksınız. Baklavaları çok mu istiyordunuz? İşte karın kaslarının anahtarı mekik hareketinde. Bir kaç ay içerisinde ciddi değişimler göreceksiniz.

Şınav ve mekik hareketleri eşsiz hareketlerdir. Oldukça faydalı etkileri vardır. Daha güzel bir vücut karın kasları, göğüs kasları istiyorsanız biraz çaba sarf etmeniz gerekiyor. Spor salonuna gitmeden evde vücut geliştirmek istiyorsanız mekik ve şınav hareketlerini yapmalısınız. Yaz ayları yaklaşıyor. Daha kaslı ve güzel bir görünüm için geç kalmayın ve harekete geçin. Sonuç almaya başlayınca asla sporu bırakmayın. Sağlıklı yaşam düzenli spor yapmaktan geçer. Spor yaparken beslenmenizin önemini de unutmayın.

Advertisement

No comments.

Leave a Reply