Öğrenciler Nasıl Beslenmeli? İmkansız Değil Okuyun

Özellikle öğrenciler hazır yemek yeme alışkanlıkları fazla olanların başında gelir. Günümüz şartlarında fast-food kültürü oldukça yaygınlaşmıştır. Dışarıda yemek yiyen ve genelde evde yemek yapma zahmetinden kaçmak isteyen öğrenciler bazı sağlık sorunları riskini artırmaktadır. Arkadaş ortamı ile gezmek ve beraber dışarıda yemek yeme alışkanlığı da bunun nedenlerindendir. Daha pratik olduğunu düşünenler olabilir. Alışmış olduğu için tercih edenler olabilir. Daha ucuz yiyoruz diyenler de olabilir. Öğrenciler ne yemeli? Öğrenciler nasıl beslenmeli?

Fakat bu yemek kültürü kolesterol konusunda sorun yaratabilmektedir. Belki kısa vadede hissedilmeyen sonuçlar doğurabilir. Fakat muhakkak kendini gösterecektir. Dışarıda yemek yerken ev yemekleri satan lokantalar tercih edilebilir. Fiyat olarak da öğrencilere oldukça uygun yerler bulunmaktadır. Haftanın belli günleri fast-food yemek istenebilir. Fakat her gün aynı tarzda beslenmek ve hazır besinlerle sağlık sorunları yol açabiliyor. üniversite öğrencileri nasıl beslenmelidir? Öğrenciler için sağlıklı beslenme nasıl olur?

Bol bol salata yemeye dikkat edin. Simit ve ayran dahi fast-food dan daha iyi gelecektir. Bol bol su içilmelidir. Özellikle yaklaşan yaz aylarında bol su tüketmeye dikkat edin. Öğrenci yemekleri nelerdir? Sorusunu cevaplamaya çalıştık.

Üniversite Öğrencisi Nasıl Zayıflar yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Advertisement

Trackbacks/Pingbacks

  1. Üniversite Öğrencisi Nasıl Zayıflar? Hemen Başla - Saglikbak.com | Saglikbak.com - 28 Ekim 2017

    […] Öğrenciler Nasıl Beslenmeli yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. […]

  2. Öğrenciler İçin Zihin Açıcı Besinler Nelerdir? Devir Değişti Okuyun - Saglikbak.com | Saglikbak.com - 28 Ekim 2017

    […] Öğrenciler Nasıl Beslenmeli yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. […]

Leave a Reply