Prezervatif Nasıl Takılır? Resim ve Videolu Anlatım!

Prezervatif nasıl takılır? Kondom nasıl takılır? Prezervatifi nasıl takmalıyız? Prezervatif nasıl kullanılır? Kondom nasıl kullanılır?

Prezervatif sağlıklı korunma açısından oldukça önemlidir. Sağlıklı bir korunma ve doğum kontrolü için prezervatifin (kondom) ilişkiye başlamadan önce takılması gerekiyor.

Peki prezervatif nasıl takılır? Kondomun nasıl takıldığını aşağıdaki resimler ile net olarak görebilirsiniz:

Prezervatifi kabından çıkarma aşamasında oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Kabından çıkardığınız kondomun zarar görmesi, yırtılması istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya gelmenize sebep olmakla birlikte sağlıklı korunmayı engelleyebilir.

Rezarvuar ucu resimde görüldüğü gibi iki parmak arasına alınır. Bu uygulamada rezarvuar ucu içerisinde hava kalmamasına dikkat edilmelidir. Böylece boşalma sırasında ortaya çıkan meni buraya rahatça dolabilecektir.

 

Resimde görüldüğü gibi rezarvuar ucu iki parmakla tutulur ve prezervatifin kalan kısmı aynı şekilde iki parmakla aşağı doğru çekilir.

 

Prezervatifi cinsel organın kök kısmına kadar çekmeniz gerekiyor. Prezervatifin aşağıya çekilmesi sırasında sıkıntı çıkıyorsa bu prezervatifin ters takıldığı anlamına gelebilir.

Aşağıdaki videodan prezervatifin nasıl takıldığını izleyerek görebilirsiniz. Prezervatif nasıl takılır videosu.

Advertisement

No comments.

Leave a Reply