Üniversite Öğrencisi Nasıl Zayıflar? Hemen Başla

Üniversiteye başladığında pek kilo sorunu yaşamayan öğrenciler sonraki yıllar kilo sorunu yaşamaya başlayabiliyor. Üniversite öğrencileri nasıl kilo verebilir? Üniversite öğrencileri nasıl zayıflar? Üniversitede kilo verme nasıl olur? Bu yazımızla kilo vermek isteyen üniversite öğrencilerinin sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

Zayıflamak istemek doğaldır. Fakat bunun sağlıklı yollarla olması gerekir. Öncelikle belirtilmeli ki su içmeyi asla ihmal etmemelisiniz. Yemek öğünlerinde ve aralarında  için. Günde yaklaşık 2 buçuk litre su tüketin. Bunu gün içerisine yayarak için. Bunun yanında çantanızda atıştırmalık besinler taşıyın ve açlığınızı yatıştırmak için meyve ,ceviz, badem gibi atıştırmalıkları tüketin. Kuru meyveler oldukça iyi gelecektir. Atıştırmalıklardan azar azar yiyin, karnınızı doldurmayın. Üçer beşer tane atıştırma kafi gelecektir. Öğrenci diyeti nasıl olur?

Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu öğün yemekleridir. Öğünlerinizi elden geldiğinde küçültün koca koca tabakları ağzına kadar doldurmayın. Yemekten çok fazla doymadan kalkmaya alışın. Akşam çok geç saatte yemeyin. Gece geç saatler de dahi olsa acıkınca kendiniz yemek yapın. Dışarıdan hazır yemek söylemeyin.

Öğrenciler Nasıl Beslenmeli yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Advertisement

Trackbacks/Pingbacks

  1. Öğrenciler Nasıl Beslenmeli? İmkansız Değil Okuyun - Saglikbak.com | Saglikbak.com - 28 Ekim 2017

    […] Üniversite Öğrencisi Nasıl Zayıflar yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. […]

  2. Öğrenciler İçin Zihin Açıcı Besinler Nelerdir? Devir Değişti Okuyun - Saglikbak.com | Saglikbak.com - 28 Ekim 2017

    […] Üniversite Öğrencisi Nasıl Zayıflar yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. […]

Leave a Reply