Yağ Aldırma- Yağ Alma (Lipusuction)

Yetişkin insan vücudunda bulunan yağ hücresi oranı sabittir. Ergenlik sonrasında yağ hücresi oranı yükselmez fakat yağ hücrelerindeki büyüklük artar. Bu durum kilo artışına yol açar. Fazla kiloların çözümü ise doğru diyet yapmak ve egzersiz yapmanın yanı sıra sağlıklı ve düzenli bir yaşamla mümkün olabilir.

Fakat bunları uygulayanlarda bile, fazla yağlardan kurtulmak kolay olmayabilir. Karın, bel, kalça, uyluk dış ve iç tarafı, diz gibi vücudun bazı noktaları diyet ve spor açısından dirençli yağ birikme noktalarıdır.

Yağ aldırma nasıl yapılır?

Liposuction,vücuttaki belli yerlerde yağ birikmelerine özel bir vakumla ya da özel enjektörler yardımıyla emilerek, yağın alındığı bir ameliyattır. Bu ameliyat zayıflama ameliyatı değildir. Vücutta bulunan yağ dengesini düzeltme operasyonudur. Bu ameliyat sayesinde hacmi çoğalmış, diyet ve spora direnç gösteren yağ dokusu vücuttan atılırken, vücuttaki yağ hücresi miktarı da azalır. Hedef zayıflatma değildir. Burada asıl hedef kontur düzeltmedir.  Doğru müdahale ve iyi  hastane şartlarında doğru uygulanan yöntemle, herhangi bir risk taşımayan bir operasyondur.

Vücutta bulunan *Çene altı *yanaklar* bel* kalça *karın * boyun * kol üst iç yanı * memeler * göğüs *diz iç yanı * bacak arkası vb. noktalardaki yağ birikimleri vakumla alınabilmektedir.

Advertisement

No comments.

Leave a Reply